Villanyszerelő

CNC

A villanyszerelő feladata elektromos berendezések készítése, telepítése és üzembe helyezése, ezen szerelések felügyelete, javítása. Beazonosítja és az előírt paraméterekre állítja be az elektromos berendezéseket, elektromos táblákat, íróasztalokat készít a villamos berendezésekhez, az erőművekben, állomásokon elektromos berendezéseket szerel fel az Energiatermelő, Szállítási és Elosztó Vállalat szabályai által előírt szerelési dokumentáció szerint, figyelemmel kíséri a működést. egy elektromos automatizálási berendezés, és beavatkozik rendellenes működési helyzetekben.

Megmunkáló technikus numerikus vezérlésű gépeken

CNC

A numerikus vezérlésű gépeken megmunkáló technikus magasabb szintű elméleti tudást, fokozott felelősséget, teljes személyi autonómiát, koordinációs és felügyeleti attribútumokat biztosít a végzett hallgató számára, számjegyvezérlésű szerszámgépeken végzett magas szintű munkavégzést, valamint a berendezések, mechanikai és elektromos eszközök karbantartásának és beállításának képessége összetételükben.

CAD tervező technikus

CNC

Ellátja a műszaki területre jellemző tervezési, rajzi, hitelesítési, üzemeltetési és kivitelezési műszaki feladatokat. Tesztelje a programokat, megtervezi és megvalósítja a műszaki komponensek sémáit a területen, közreműködik az anyagok mennyiségének és költségének becslésében, a munkaerőigény becslésében. Gondoskodik a rajzok műszaki ellenőrzéséről, javítja és karbantartja az alkalmazási programok könyvtárait a hatályos előírásoknak és előírásoknak megfelelően.

Környezetvédelmi technikus és környezetminőség-védelem

CNC

A környezetminőség-védelmi technikus biodiverzitás-megőrzési ismeretekkel rendelkezik, alkalmazza és betartja a fenntartható fejlődésre és a környezetvédelemre vonatkozó európai és nemzetközi szinten hatályos előírásokat. Hatásköre továbbá víz-, levegő-, talajminták gyűjtése és környezeti tényezők elemzése. Ugyanakkor hatáskörrel rendelkezik az ivóvíz és a szennyvíz minőségének felügyeletére és ellenőrzésére, valamint a humanizált ökoszisztémákra, valamint a hulladékgazdálkodási hatáskörökre. A végzettek dolgozhatnak különböző gazdasági szereplőknél, a környezetvédelmi osztályokon, a környezetvédelmi ügynökségeknél, különböző parkokban és védett területeken stb.

Automatizálási technikus

automatizări

Berendezések, automatizálási rendszerek telepítését, használatát, karbantartását, javítását, numerikus vezérlésű gépek programozását, használatát igénylő munkakörökhöz automatizálási technikus végzettség szükséges. Gondoskodik az automatizálási rendszerek műszaki ellenőrzéséről az előírások és előírások szerinti működés érdekében.

Sportoktató

CNC

Oktatónak lenni azt jelenti, hogy rendelkezik professzionális képzési képességekkel. Ez azt mutatja, hogy a sportterület típusától és kategóriájától függetlenül meg tud tanítani másokat, hogyan koordinálják mozgásukat és cselekvéseiket az általuk gyakorolt sportban. A kezdő sportolók számára megtaníthatja a játék alapjait, mozdulatait és technikáit. A tapasztalt sportolók is segíthetnek tehetségük tökéletesítésében, teljesítményük javításában.

Divattervező technikus – esti tagozat

CNC

Grafikai tanulmányok megvalósítása; Alapvető alapanyagok jellemzése a textil- és bőripar területén; A textil-bőr szakterületről származó textiltermékek és segédanyagok elemzése a dekoratív design és a szín elemeinek plasztikus használati elemeként történő felhasználása; Szövetek, kötöttáru tervezése és ruházati alapminták készítése; Jelmezek, táskák, kiegészítők vázlatainak készítése.

Gépészeti karbantartó és javító technikus – esti tagozat

CNC

A gépészeti karbantartó és javító technikusok a gépgyártási tevékenységben műszaki jellegű feladatokat látnak el:

  • gépek, motorok és mechanikai berendezések tervezése, kivitelezése, összeszerelése, használata, karbantartása és javítása;
  • gondoskodik a gépek, motorok és gépészeti berendezések és elemeik üzemeltetéséről, prototípusok teszteléséről;
  • gépeket, motorokat és gépészeti berendezéseket szerelnek össze a mechanikai sémák szerint;
  • becsli a gyártáshoz szükséges anyag- és munkaerő mennyiségét és költségét;
  • gondoskodik a gépek, motorok és berendezések gyártásának, hasznosításának, karbantartásának és javításának műszaki ellenőrzéséről;
  • a munkafolyamat során felmerülő technikai problémák azonosítása és megoldása.